madách-imre-gimnázium
October 21, 2021

Időnként tojások is szerepelnek étlapján. Kedven tápláléka mégis a földigiliszta és a csiga: ha ezekből sok van, akkor előbb utóbb sünből is sok lesz. A csigát a gyíkok, békák és a kerti szárnyasok is szívesen megeszik. Az előző kettő azonban nem bír akkora étvággyal, mint a sün, az utóbbi tartása pedig elég áldozatos feladat, amely sok kertész kedvét szegheti. Mivel etessük csigánkat, ha megszerettük? Előfordulhat, hogy a csiga megszelídíti a kertészt. Bele lehet szeretni, mert olyan szép, selymes, falánk jószág. Hálás, hiszen nem szalad el, hagyja, hogy megsimogassák. De az is lehet, hogy a Stockholm-szindróma okozza a jelenséget. Ennek lényege, hogy a túszok - és a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek általában - szeretetet kezdenek érezni kínzóik, rabtartóik iránt. Ha bármi okból tartani szeretnénk a csigát, és enni adunk neki, akkor a következőkből válogathatunk: Gyümölcsök: sárgabarack, szeder, szőlő, mangó, dinnye, barack, szilva, málna, mandarin, eper. Zöldségek: padlizsán, bab, csírák, brokkoli, karfiol, cukkini, zöldbab, póréhagyma, petrezselyemgyökér, borsó, krumpli, tök, spenót, répa, kukorica, vizitorma.

Video

a magasra hagyott fű vagy a talajon hagyott száraz lomblevelek). Ha a csiga számára kedvező körülmények egyikét-másikát megszüntetjük, akkor azzal a csigát lassabb szaporodásra késztetjük. Mitől megy el a csiga? A csiga elmegy, ha nem érzi jól magát. Ehhez rontanunk kell a lakhatási viszonyain. A kerti ágyások földjét simítsuk el, mert így nehezebben találnak búvóhelyet. Kora tavasszal gereblyézzük át az ágyásokat, így sikerülhet kiforgatni a felszín alatt áttelelt egyedeket. Csigainváziós időkben inkább mondjunk le a talajtakarásról – javasolják a szakértők. Nedves időjárás esetén csak vékony réteg, aprított mulcsot használjunk, mivel a vastag nedves talajtakaró igen jó búvóhelye a csigáknak. Az öntözéssel kapcsolatban nem sok lehetőségünk van, ugyanis a kert szereti a vizet, nem tehetjük meg, hogy a csigák miatt nem adunk neki eleget. Inkább csak annyit tanácsolok, hogy ritkábban és elsősorban a reggeli órákban locsoljunk. A csiga akkor is elmegy, ha elvisszük és otthagyjuk valahol. Ez sem tökéletes megoldás, de sokkal jobb, mint megölni az állatokat.

Fogd az ecetes üveget, és vidd ki a kertbe! Meg fogsz döbbenni, mi mindenre jó! - Blikk Rúzs

Segítségünkre lehet, ha a csiga természetes ellenségei számára is vonzó körülményeket biztosítunk a kertben. Növényi riasztók és csali növények Kép forrása: A csigák egyes növényeket nem kedvelik így érdemes ezek közül valamelyikkel körbe ültetni az ágyást, amit védeni szeretnénk. Ilyen növény például a kakukkfű, zsálya, zsázsa, majoránna, fokhagyma, paradicsom, begónia, fekete ribiszke. Másik lehetőség, ha olyan növényt használunk, mintegy csaliként, amit a csigák szeretnek. Például alkalmazhatunk pitypang mulcsot, így inkább ezt fogják dézsmálni a veteményes növényei helyett. Ennél a módszernél gyűjtsük össze a csigákat minél hamarabb, a csalit pedig cseréljük sűrűn, mivel a csigák a friss, zsenge növényeket szeretik. Begyűjtés A csigák éjszaka és esős időben aktívak ilyenkor könnyebben begyűjthetők. Másik megoldás, ha a módszert kombináljuk csapdával, búvóhely készítésével. Egy benedvesített nejlon fólia, deszka vagy lapos kő remek búvóhely. Ha ilyenek találhatók a kertben, vagy kihelyezünk belőlük párat, akkor a csigák ide bújnak majd el meleg elől és könnyebben összeszedhetők.

OTTHONKA Alattomosan, éjjel járnak be a kertbe, és mindent megrágnak, elpusztítanak. Ahol elszaporodnak, komoly anyagi kárt okoznak, szerencsére létezik néhány hatásos trükk ellenük. Ezekből mutatunk egy párat... 2018-06-08 13:10:00 Szerző: Ripost Rengeteg munka van a konyhakerttel, minden háziasszony, hobbikertész örömmel figyeli, ahogy gyarapodik a hagyma, káposzta, saláta. Közben meg rengeteg kártevő áll lesben, a termésünkre pályázva. Ha sok a meztelencsiga, nem ritka, hogy mindent lerágnak néhány hét alatt az éhes szájak. Utánajártunk, milyen eszközökkel tartható távol ez a bestia. 1. Ismerd fel az ellenséget! Nem mindegy, hogy a rendszeres látogatód házas, vagy meztelencsiga-e. Az éti csiga védett, csak a gyűjtési időszakban szabad összeszedni őket. Mivel mindkettő éjszaka szeret járni, így csak a nyomokból tudod kikövetkeztetni, melyikük tiszteli meg a növényeidet. A meztelencsigák nem válogatnak, minden növényt megrágnak, szeretik a répát, uborkát, zellert, szamócát. A házas csigák kevesebbel is beérik.

Csigák ellen eset smart

Egyéb csigakaják: kender, napraforgó mag, tökmag, a zabot és más magvakat először át kell vízzel itatni. A magvakat érdemes összetörve adni csigáinknak. Nyers tojás, Barna kenyér, tejpor, egy kevés nyers hús. Száraz vagy nedves kutya/macska táp. Természetesen friss salátalevelet vagy pitypanglevelet is szedhetünk neki. Fontos, hogy köles, tészta, rizs ne kerüljön a csiga asztalára. Dobjuk össze, amink van! Kedves Olvasók! Segítsetek összeszedni, hogy mivel védekezzünk a csigák ellen. Akinek van valamilyen tapasztalata, az írja meg Facebookon. Szóval?

csigák ellen ecet results

Question

Arra figyelj, hogy úgy alakítsd ki, hogy a házas csigák ne tudjanak belemenni. 4. Mini kerítéssel vagy rézdróttal távol tarthatod őket! A legtutibb, ha eleve be se mennek a kertedbe, vagy legalábbis az ágyásaid környékére. Drága, de hatásos megoldás, ha a növényeidet körbeveszed rézdróttal úgy, hogy a csiga se alatta, se felette ne tudjon átjutni. Ha csak a dróton keresztül vezet az út a növényhez, már nem fog próbálkozni. Ugyanis a dróton átmászni nagyon kellemetlen érzés a csiga hasának, és inkább máshol keres élelmet. Arra figyelj, nehogy bezárj a növény mellé akár egyet is a dróttal! Készíthetsz kerítést is az ágyások köré: 10-15 centi magas falat, aminek a pereme kívül visszahajlik 90-45 fokban. Ezen nem tud átmászni a csiga. 5. Ha van hozzá gyomrod, össze is szedegetheted őket Undorító feladat, de hatásos: sötétedés után járd be a kertet elemlámpával és egy vödörrel, rengeteg kövér csigát összeszedhetsz pár óra alatt. Ha eltekintenél az éjszakai csigavadászattól, tegyél ki pár deszkadarabot éjjelre, alá nyers krumpliszeleteket.

Durvul a küzdelem: szódabikarbóna és futókacsa a spanyol csupaszcsiga ellen - Agrofórum Online

  1. Csigák ellen ecet 2016
  2. Csigák ellen ecet 2
  3. Csigák ellen ecet online

Reggel tele lesz csigával. Ugyanezt elérheted egy nedves fóliadarabbal is. Hogy utána mit csinálj a csigákkal, az jó kérdés: sokan az erdő szélére, patakpartra kiviszik őket, de van, aki forró vizet önt rájuk, hogy gyorsan és kíméletesen végezze ki őket. 6. Kérj segítséget, vesd be a természetes ellenséget! Az indiai futókacsa nagyon hatékony a meztelencsigák felderítésében és elpusztításában: olyannyira, hogy Nagy-Britanniában vállalkozások adják bérbe őket csigák ellen. Nálunk is beszerezhető ez a különleges baromfi, ami nem tud ellenállni a csigáknak; érdemes tartani egy párat a ház körül!

Tickets

Így ha nagy a pusztítás reggelre, vagyis minden növénykéden van rágásnyom, akkor meztelencsigákkal van dolgod. 2. Hogyan ne irtsd a meztelencsigát? A meztelencsigák ellen mindenképpen védekezned kell, mert mindent meg fognak enni egy idő után, különösképp, ha túl vannak szaporodva. Nem mindegy azonban, hogyan szabadulsz meg tőlük: vannak olyan hagyományos módszerek, amik hatékonyak, de kegyetlenül fájdalmas módon végeznek a csigákkal, ezeket kerüld el (sózás, ecet, mész, hamu). 3. Csalogatás finom illatokkal, majd csapdába ejtés A gazdaboltok többségében kapható olyan csigacsapda, ami vonzó illattal csalogatja a csigákat az edényhez. Ugyanezt a hatást elérheted sörrel is: tölts meg félig egy edényt a kesernyés itallal, ásd be a földbe, és hagyd kint éjszakára. Ha sajnálod a sört, élesztős langyos víz is megteszi. A meztelencsigák imádják az illatát, sajnos nagyon is: 150 méterről is megérzik, így lehet hogy a szomszédos telkek csigáit is megismerheted. A folyadékos csapdákba a csigák belefulladnak.

Mivel kedvelik a nedves, nyirkos helyeket, az is jó, ha bevizezett deszkát, cserepet, nedves újságpapírt rakunk a védendő növények közelébe, majd az alattuk összegyűlt példányokat megsemmisítjük. A csigák nem szeretik a száraz, érdes, szúrós felületeket, így elvileg nem jutnak el azokhoz a növényekhez, melyek köré durva fűrészport, fahamut, kavicsot, salakot, durvára tört nádat vagy tojáshéjat szórunk. Érdes felületnek számít a tojáshéjakkal beszórt terület Fotó: A kávé is jó segítség lehet: a zaccot szórjuk a növény köré, a lével pedig a leveleket, szárakat és a talajt is permetezzük le. "Selyemzsinórként" funkcionál, ha emberi hajjal vagy kutya-, macskaszőrrel vesszük körbe a féltett növényeket. A csigák felakasztják magukat, amikor a szőrökbe gabalyodnak. A réz is hatásos ellenség: amikor hozzáérnek, sokkot kapnak tőle. Akinek tele van a fiók megmaradt réz aprópénzekkel, esetleg régi 2 forintosokkal, pöpec kis kerítéseket emelhet a növények köré. Ha nincs pénzünk, a rézszalag vagy rézcső is megteszi (igaz, azt is meg kell venni…).

Régiónkénti eloszlásban megállapítható, hogy a legtöbb adat a Zalai-dombvidékről, és a Kemeneshátról, valamint a Bakony-vidékről és Budapestről érkezett. A felmérésből kiderült, hogy a meztelencsiga elsősorban konyha- és virágoskertekben fordul elő, de egyéb területeken – szántóföldön, falusi utcákon, erdőben – is megfigyelték. A válaszolók általában nagy számban észlelték a kártevőt, ahol pedig több éve jelen van, ott tömeges elterjedésről adtak hírt. A megfigyelők többsége szerint a csiga nem válogat a táplálékban, szinte mindent "letarol". Ha az idei felmérés eredményeit összehasonlítjuk a korábbi, 2010-es felmérés adataival, úgy tűnik, hogy a faj északi és keleti-délkeleti irányba terjed az országban. A megfigyelt csigák előfordulásának helye és mértéke (piros: 2010-es felmérés, szürke: 2018-as felmérés) Forrás: MTA ATK Növényvédelmi Intézet A felmérésből kiderül, hogy a kerttulajdonosok változatos módon próbálnak fellépni a károkozás ellen, de az is látszik, hogy eredményes védekezés esetén sem sikerül hosszútávon megakadályozni a csiga visszatérését.

csigák ellen eset.com csigák ellen ecet 2
  1. Rózsaszín párduc magyar film
  2. Hurka kolbász sütése tepsiben