mit-lehet-enni-szoptatáskor
October 21, 2021
  1. Model
  2. Video

(Talk to Me) Vernell Watson Biró Anikó Kasi Lemmons 2006 Ilyen még nem volt (Something New) Nedra Kerekes Andrea Sanaa Hamri 2005 Állat (Animal) Ramona David J. Burke Négy tesó (Four Brothers) Camille Mercer John Singleton Nyomulj és nyerj! (Hustle & Flow) Shug Závodszky Noémi Craig Brewer 2004 (Hair Show) Tiffany Leslie Small 2002 (Book of Love) gettó lány Jeffrey W. Byrd mellékszerep 2001 Fekete átok (Baby Boy) Yvette Kéri Kitty 2000 Boszorkányok iskolája (Satan's School for Girls) Paige Christopher Leitch Rocky és Bakacsin kalandjai (The Adventures of Rocky and Bullwinkle) Baloldali tanuló Des McAnuff 1998 (Streetwise) Tammy Bruce Brown első szerepe További információk Szerkesztés Taraji P. Henson a -n (magyarul) Taraji P. Henson az Internet Movie Database oldalon (angolul) Taraji P. Henson a (magyarul)

Model

  1. Hamis gyönyör pdf
  2. Afroamerikai nők az űrversenyben - A számolás joga - Ujkor.hu
  3. Taraji P. Henson – Wikipédia

A bemutatóra érkező 98 éves asszony így nyilatkozott: "én csak a munkámat végeztem, szóval nem tudom, mit mondtak rólam, de végül is, kedves dolog, hogy ilyeneket mondanak". Johnsont egyébként élete végéig hívták előadni egyetemekre, 2015-ben Barack Obama a legmagasabb civileknek adható elismeréssel, Elnöki Szabadság-érdemrenddel tüntette ki, a NASA pedig róla nevezte el legújabb kutatórészlegét. A 101 évet megélt idős hölgyet a hosszú élet titkáról is megkérdezték, amire a bridzsezés és a társasjátékok említése mellett a következőt mondta: "Szerencsés vagyok, kedvel engem az Úr, és én is kedvelem őt. "

katherine johnson élete hot

Video

Annyira megbízhatóan számolt, hogy a számítógépekre történő átállás során mindig ő ellenőrizte a gépeket. John Glenn addig nem kezdte meg 1962-es Föld körüli útját, amíg Johnson át nem számolta a tervezett küldetés adatait: "Ha ő azt mondja, hogy a gép nem téved, elindulok" – ragaszkodott hozzá az űrhajós. "A NASA-nál dolgozott, és nagyon okos" 35 évig dolgozott úgy, hogy minden percét élvezte, azt csinálta, amit a legjobban szeretett. Otthon odaadóan gondozta rákkal küszködő férjét, akinek 1956-ban bekövetkező halála után három évvel feleségül ment James A. "Jim" Johnson veteránhoz, akivel ezt követően 60 évet töltöttek együtt. Lányai jó ideig nem is tudták pontosan, mit is ért el az édesanyjuk, csak azt tudták, hogy "a NASA-nál dolgozott, és nagyon okos". Egyik lánya a főiskolai könyvtárban találkozott szembe a Pittsburgh Courier című újság címlapján a képével – ez annyira felkeltette a lányok érdeklődését, hogy elkezdtek jobban utánajárni a történetnek. A számolás joga (Hidden figures) című, az űrprogramban részt vevő fekete nők, köztük Katherine Johnson munkájáról készült filmet már együtt nézte meg a család.

Utcát neveztek el az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) afroamerikai női matematikusainak tiszteletére az űrkutatási hivatal washingtoni központja mellett - írta a BBC hírportálja. A hatvanas években, az űrkutatás hajnalán három afroamerikai tudós, Katherine Johnson, Dorothy Vaughan és Mary Jackson fontos szerepet játszott az amerikai űrutazás előkészítésében. Harcaikról és sikereikről azonban keveset lehetett tudni egy évtizeddel ezelőttig – írja az MTI. 2017-ben Oscar-díjra jelölték A számolás joga ( Hidden Figures) című amerikai filmet, amely Margot Lee Shetterly azonos című regénye alapján készült és a három tudósnak állít emléket. Az utca neve Hidden Figures Way lett. A regényíró és a három matematikus családtagjai és részt vettek az utcanévtábla avatásán. "A számolás joga arról szól, ahogy megszabadulunk a szemellenzőktől és elismerjük azoknak a láthatatlan embereknek a munkáját, akik ott voltak, amikor a történet elkezdődött" – mondta a ceremónián az író. Katherine Johnson. Fotó: Adam Cuerden / NASA A NASA az 1940-es években kezdett felvenni diplomás afroamerikai nőket, hogy "emberi számítógépként" alkalmazza őket.

Katherine Johnson Johnson 1983-ban Született 1918. augusztus 26. [1] [2] [3] White Sulphur Springs [4] Elhunyt 2020. február 24. (101 évesen) [5] [6] [7] [8] Newport News [9] Állampolgársága amerikai Gyermekei három gyermek Foglalkozása informatikus fizikus repülőmérnök matematikus tanár Iskolái West Virginia State University (1933–1937, matematika, francia) Nyugat-Virginiai Egyetem (1939–1940) Kitüntetései Elnöki Szabadság-érdemrend (2015) [10] NCWIT Pioneer in Tech Award (2015) [11] Virginia Women in History (2016) [12] BBC 100 Women (2016) [13] Arthur B. C. Walker II Award (2016) [14] Kongresszusi Aranyérem (2019) IMDb A Wikimédia Commons tartalmaz Katherine Johnson témájú médiaállományokat. Katherine Johnson (White Sulphur Springs, 1918. – Newport News, 2020. ) afroamerikai származású amerikai matematikus. Fiatalsága és iskolái [ szerkesztés] Négy évig a West Virginia College ba járt és 1937-ben francia és matematikai szakon végzett kitüntetéssel. [15] Élete [ szerkesztés] Az 1960-as évek eleje a Mercury-program keretein belül végzett számításokat az űrverseny idején.