fáj-a-hátam-felső-része
October 21, 2021
  1. Hortenzia ültetése
  2. Ezzel a trükkel ontja a tavalyi muskátli most nyáron is a virágokat - Ripost
  3. Futó muskátli gondozása, teleltetése - Balkonada növénygondozás

A teleltetett növényeket augusztus végéig tápoldatozzuk, hogy a szárak télre beérjenek, viszont a nem teleltetett növényeket a folyamatos dús virágzás fenntartására célszerű a fagyokig táplálni. Tápoldat 1x1>> Hogyan teleltethetem a muskátlit? Évről évre visszatérő kérdés a muskátli teleltetése, amely valóban a legkényesebb része a muskátli tartásának. Teleltethetjük szárazon, kivéve a cserépből vagy a hagyományos módon, visszavágva. Fontos, hogy ezekre a téli tartási problémákra különösen figyeljünk oda.

Hortenzia ültetése

  1. Szilveszteri programok 2019/2020
  2. Pusztító teljes film
  3. Magnet ház
  4. Családi fotózás - AgiSzabo Photography
  5. Van muskátlid? Van kérdésed? Itt megtalálod a választ! - Erkély és terasz - Díszkert

A hagyományos teleltetés esetén frissítsük fel a talajt részleges vagy teljes talajcserével, metszük vissza az esetlegesen megnyúlt hajtásokat, hogy új, erős szárak fejlesztésére ösztönözzök a növényt. Bővebben itt olvashatunk a muskátli fiatalításáról>> Rögtön tavasszal szaporíthatom is a muskátlit? Az öreg muskátli tő megújításával egyidőben szaporíthatjuk is kedvencünket: egészséges, erős, kb. ujjnyi vastag muskátli hajtások dugványozással szaporíthatók. Gyökereztethetjük egy pohár vízben is, de rögtön laza, tőzeges, enyhén nyirkos földbe is dugdoshatjuk az arasznyi hajtásokat, melyről a felesleges leveleket és a levélnyél tövében lévő pálhalevelekt eltávolítottuk, nehogy rothadást idézzenek elő. A hajtás csúcsának és egy pár levélnek szabadon kell maradnia. A hajtásképződés megindulása és annak gyorsasága elsősorban a hőmérsékleti viszonyoktól függ, ezt elősegíthetjük, ha a láda fölé egy saját fóliasátrat húzunk. Biztosítsunk minimum 15°C-t, nedves környezetet és óvjuk a tűző napsütéstől.

futó muskátli ültetése balkonládába mennyit

Ma már március végén is kínálják az akciós palántákat és muskátlikat. Amikor megvásároljuk a muskátlit, és haza vittük érdemes átültetni egy megfelelő virágtartóba. Nagyon fontos hogy semmiképp ne ültessük a növényt kertből kiásott virágföldbe, mert így fertőzésnek és betegségnek tesszük ki a növényt. Igen nagy választékban kaphatunk speciálisan bekevert muskátli és balkon virágföldet, amely a növény igényeihez van igazítva. Lehetőleg ne hagyjuk a muskátlit az eredeti virágcserépben, mert egy hónap múlva azt fogjuk látni, hogy a növény levelei, sárgulnak és hullnak. Ha megvan a növény, megvan a virágföld, már csak virágtartóról kell gondoskodni, Először is gondoljuk végig hová szeretnénk elhelyezni a növényt. Erkélyre, kertbe, teraszra? Ha erkélyre szeretnénk tenni korlátra a muskátlit, akkor speciális vassal együtt kapható erkélyládát vásároljunk. Mérjük le a korlát vastagságát, mielőtt megvesszük a vasat, mert nem minden vas felel meg az erkélyhez. A balkonláda alja minden esetben legyen kilyukasztva, mert ha megáll, a víz a láda aljába a muskátli gyökere kirohad.

Ezzel a trükkel ontja a tavalyi muskátli most nyáron is a virágokat - Ripost

futó muskátli ültetése balkonládába

Ha a növényt függőlegesen ültetjük el, a lefelé csüngő szárakat a láda éles széle egyszerűen elvágja. Gondoljon csak bele kedves olvasó, milyen súlya van egy futó muskátli hajtásainak, amikor már kellő hosszúságura megnőttek. A súlyánál fogva lefelé hajlanak, de a balkon láda éles széle megfogja őket, és a szára szép lassan eltörik. Szinte visszafelé hajlik a szára a növénynek U alakban. Ha viszont 90 fokos szögben ültetjük őket, a szára kissé eláll a láda szélétől, és így igazi leomló muskátlit kapunk. A futómuskátlit is érdemes más csüngő növénnyel társítani, ilyen a futó petúnia, amely egész nyáron át virágzik. Ne felejtsük el, nyáron folyamatosan tápoldatozni a muskátlikat, hogy szép és egészséges dús virágzást adjanak vissza. A futó muskátlihoz érdemes speciális csüngő növényeknek bekevert tápoldatot vásárolni. Mutasd meg a kertedet a nagyvilágnak! Mutasd meg a kerted szépségét, vagy kedvenc növényeden másoknak is. Erre most a Kertvarázs Magazinon van lehetőséged. Várjuk kertek, virágos erkélyek, teraszok fényképeit és leírásait, de akár kedvenc növényeidet is bemutathatod, amelyekre igazán büszke vagy.

A balkonnövények egyik célja, hogy az erkélyről hosszan lecsüngjenek, ezzel beborítva az unalmas korlátokat, oszlopokat. Az ágyásnövények viszont nem csüngő habitusúak, hanem felfelé növekednek, bokrosodnak. A begóniák (Begonia) túlnyomó többsége, a szegfűfélék (Dianthus), gazániák (Gazania), a kukacvirág (porcsinka, Portulaca), legényrózsa (Zinnia), a díszcsalánok, vaníliavirág (Heliotropium), százszorszép (Argyranthemum). bojtocska (Ageratum), napraforgóvirág (Helianthus), pistike (vizike, Impatiens), cseppecskevirág (Osteospermum), bársonyvirág (büdöske, Tagetes), paprikavirág (Salvia splendens) elsősorban ágyásokba való egynyári dísznövény. Sokfelé látni ugyan balkonládába, de a nyári szépségük szempontjából felfelé növekednek, "bokrosan" terebélyesednek, így nem valók balkonládába. Ellentétben a futó verbénákkal (Verbena), apróvirágú petúnia (Calibrachoa), gumós begónia (Begonia tuberhybrida), fukszia (Fuchsia), batata (Ipomoea), lobélia (Lobelia), muskátli (Pelargonium), petúnia (Petunia), szúnyogűző (Plectranthus), tömpevirág (Sanvitalia), bakopa (Bacopa) mind megfelel a balkonládába való elvárásoknak.

A muskátli nem kedveli a kevés fényt. Északi fekvésű erkélyeken vagy erős árnyékban a virágzás jelentősen csökken, vagy el is maradhat. Szobában egyáltalán nem tartható: a levele sárgul, majd a növény felkopaszodik. A muskátlik helyes tartása A túl sok fény csak akkor okoz gondot, ha valamely más kedvezőtlen környezeti hatás is jelentkezik. A muskátli nagyon fényigényes, a déli fekvésű helyeken a tűző napot is jól viseli. Egyes fajták, mint pl. a tiroli futómuskátli károsodhat, ha egyidejűleg a levegő is nagyon száraz. Nagy termetű, mély árnyékot adó fák, pl. akácfák tövében a muskátli sokkal kevesebbet virágzik Nem mindegy, hogy milyen muskátlink van: Muskátli fajták és igényeik>> Árnyékos helyen kevesebbet virágzik A fútómuskátli kevésbé bírja a nyári tűző napot A túl nagy hőmérséklet csak egészen kivételes esetben jelent problémát: ha a hőséghez szárazság is párosul. Ezt leginkább nagyvárosokban figyelhetjük meg, a túlhevült utak és házak sugárzó hőjétől a vizet csak legfeljebb naponta egyszer kapó növény lankad, növekedése leáll, kicsi virágzatokat fejleszt.

Futó muskátli gondozása, teleltetése - Balkonada növénygondozás

A futómuskátli (Pelargonium peltatum) kedvelt és népszerű dísznövény. Virágzuhatagai csodálatosak, szép látványt nyújthatnak bármelyik erkélyen vagy ablakban és a gondozása sem túl bonyolult. A futómuskátli (Pelargonium peltatum) Dél-Afrikából származik, ahonnan az 1700 években került Európába. Mára már több tucat változatát hozták létre, melyek változatos színűek, méretűek és növekedésűek lehetnek. A futómuskátli virágai kis csoportokban fejlődnek, tavasztól kora őszig folyamatosan virágoznak. Lehetnek lágy pasztellszínűek, fehérek, mályvák éppúgy, mint rikító rózsaszínek és pirosak. Többségük gyors növekedésű, évente akár 20-25 cm-t is nőhetnek, méretük elérheti akár a másfél métert is. A mini változatai viszont meglehetősen lassan nőnek, több év alatt sem növekednek 20 cm-nél többet. A növények hajtásai és szárai vékonyak, gyengék, többnyire sérülékenyek és könnyen törnek. Emiatt és a virágzuhatag súlya miatt rendszerint elfekvő vagy csüngő növény. Futómuskátli gondozása A futómuskátli gondozása nem igényel különösebb odafigyelést és viszonylag könnyen átteleltethető, így több éven keresztül gyönyörködhetünk benne.

a piros és a fehér kontrasztja jól érvényesül

muskatli ültetése balkonládába

Ezt elkerülhetjük, ha egyenletes a növény vízellátása. Ritka eset, hogy a túl kevés víz okoz gondot, ez csak az elhanyagolt növények esetén jelentkezik. Figyeljünk oda a tápoldatozásra is! Fordítsunk több figyelmet növényeinkre! Probléma léphet fel a túlzott tápoldatozással is. Bár a muskátli nem kényes és - különösen a futómuskátli - sok tápanyagot kedvel, a túl sok tápoldat a gyökereket megégeti, a tő pusztulásához vezethet. Fiatal, frissen beültetett töveket ne tápozzunk legalább két hétig, amíg a gyökerei átszövik a cserepet. A muskátlik nem kedvelik a túl sok vizet Ha a hajtások és levelek hirtelen lankadni kezdenek, színük az élénkzöldből tompává, mattá válik, vegyük ki a tövet az edényből, rázzuk ki a földet a gyökerek közül, vágjuk le az elhalt gyökereket, és ültessük a növényt friss földbe. Két-három napig tegyük közvetlen napsütéstől védett helyre és ne öntözzük. Forrás: Muskátlik c. könyv